Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Český horolezec poslal rodině SMS na rozloučenou a zmizel v Tatrách

V Tatrách zmizel český horolezec, v pondělí 28. října odjel na Slovensko a od té doby se neozval. Jaroslav Žilinský (36) z Hradce Králové měl jízdenku do Liptovského Mikuláše, 29. října se formou SMS zprávy rozloučil s rodinou a následně vypnul telefon. Rodina požádala slovenskou horskou službu o pomoc.

Foto: Profimedia.cz
Český horolezec poslal rodině SMS na rozloučenou a zmizel v Tatrách

Slovenští horští záchranáři po něm pátrali 31. října a prvního listopadu ve vytipovaných lokalitách Západních Tater, ale bezvýsledně.

Rodina a přátelé ve výzvě zveřejněné na internetové stránce Horské záchranné služby požádali všechny návštěvníky Nízkých, Západních a Vysokých Tater, aby pátrali ve vrcholových nebo návštěvních knihách na chatách a útulnách po nějakém vzkazu od zmizelého horolezce, který má doma půlroční dceru Barunku.

„Bohužel možností, kam se mohl vypravit, je nespočet. Není v silách našich ani horské služby prohledat vše,“ píše rodina.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků