Hlavní obsah

Česko už na tom není s nově nakaženými nejhůř v Evropě

Zatímco v Česku poskytují statistická data o vývoji epidemie koronaviru důvody k mírnému optimismu, ve většině zemí Evropy se situace naopak prudce zhoršuje. V Belgii je dokonce už počet nově nakažených řadu dní horší než v tuzemsku. V celoevropském srovnání jsou ovšem česká čísla nadále katastrofální.

Česko už na tom není s nově nakaženými nejhůř v Evropě

V Belgii za posledních 24 hodin přibylo téměř 24 tisíc lidí nakažených koronavirem, což je vůbec nejvyšší denní přírůstek od začátku pandemie nemoci covid-19.

V jedenáctimilionové zemi, která má v současnosti spolu s Českem nejhorší statistiky v Evropě, přesáhl denní průměr nakažených za poslední týden 15 tisíc, dál roste i počet pacientů v nemocnicích, které se blíží svým limitům. Oznámily to v pátek belgické úřady. Belgická vláda má v pátek odpoledne rozhodnout o nových omezeních, která mají postup nákazy zpomalit.

V posledních dnech se křivky růstu počtu nově nakažených v Česku a Belgii vydaly opačným směrem. Ve čtvrtek přibylo v Česku 13 051 potvrzených případů koronaviru. Je to zhruba stejně jako ve středu, ovšem proti minulému čtvrtku nárůst přibližně o 1100 případů zpomalil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků