Hlavní obsah
Slovenská policie. Ilustrační foto Foto: Ivan Vilček, Právo

Čechovi hrozí na Slovensku až pět let, měl u sebe drogy

Víkendový reggae festival v Bratislavě má nepříjemnou dohru pro 21letého Čecha. Policie u něho v neděli našla marihuanu a extázi. Hrozí mu až pět let vězení. Policejní mluvčí Michal Szeiff Novinkám řekl, že policisté našli u Čecha tabletky fialové barvy, igelitový sáček se sušenou látkou a skleněnou trubici pro aplikaci drog.

Slovenská policie. Ilustrační foto Foto: Ivan Vilček, Právo
Čechovi hrozí na Slovensku až pět let, měl u sebe drogy

„Výsledky předběžné expertízy prokázaly, že šlo 1,5 tablety s celkovou hmotností 412 miligramů s účinnou látkou MDMA, přičemž toto množství je možné považovat za dvě obvyklé dávky drogy. V případě sušené látky výsledky expertízy prokázaly, že šlo o sušené konopí o hmotnosti 2,964 gramu,“ uvedl mluvčí. Z tohoto množství konopí by se dalo připravit pět jednorázových dávek drogy.

Vyšetřovatel druhého bratislavského obvodu obvinil 21letého Čecha ze zločinu nedovolené výroby omamných a psychotropních látek, jejich držení a obchodování s nimi. „Obviněný byl umístěn do cely předběžného zajištění. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ dodal mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků