Hlavní obsah

Čech se na Slovensku zřítil při fotografování rokle

Ve Slovenském ráji utrpěl v pondělí odpoledne těžký úraz třiadvacetiletý český turista z Darové na Plzeňsku. Při fotografování Duhového vodopádu v Kláštorské rokli uklouzl a ve strmém terénu padal asi 15 metrů. Jak Novinkám řekl mluvčí Letecké záchranné služby Air Transort Europe Pavol Svetoň, při pádu muž utrpěl zlomeniny obou nohou.

Čech se na Slovensku zřítil při fotografování rokle

"Byl na výletě s rodiči, kteří zavolali pomoc. Na místě ho ošetřili členové Horské záchranné služby. Náš vrtulník pro něho spustil naviják a následně ho transportoval do nemocnice v Popradě," uvedl Svetoň. Jeho stav je stabilizovaný.

Před týdnem zasáhla kamenná lavina čtyřčlennou rodinu ze Žďáru nad Sázavou ve Vysokých Tatrách. Padající skály těžce zranily 68letého muže, jeho manželka a dvě děti vyvázly s lehkým zraněním. Při zásahu lékaře se uvolnila další lavina a kameny zcela zničily záchranářský materiál. [celá zpráva]

Dvanáctého června zahynul ve Vysokých Tatrách 30letý český turista, kterému se stal osudným výstup na Lomnický štít. Při výstupu uklouzl a zřítil se do strže. Pád do zhruba stometrové hloubky nepřežil. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků