Hlavní obsah
Britský premiér David Cameron

Cameron žil v mládí prostopášně a bral drogy, tvrdí kniha

Britský konzervativní premiér David Cameron za svých studentských let údajně žil prostopášně, bral drogy a podílel se na šikanování se sexuálním podtextem. Tvrdí to alespoň podle webu listu Daily Mail životopis, který napsal britský milionář, podnikatel a bývalý místopředseda konzervativní strany Michael Ashcroft.

Britský premiér David Cameron
Cameron žil v mládí prostopášně a bral drogy, tvrdí kniha

Jde o nejvýbušnější politickou biografii tohoto desetiletí, která vzedme vlny, tvrdí deník. V ukázkách z chystané knihy Daily Mail například uvedl, že Cameron byl v Oxfordu členem klubu kuřáků drog zvaného Flam Club, klubu pro bohatou elitu Bullingdon Club, známého nadměrným pitím alkoholu, a klubu Gaveston Club, do něhož byli členové uváděni poté, co strčili tělesnou část do tlamy mrtvého prasete.

Zdroje z Konzervativní strany zejména poslední nařčení popřely.

Podle deníku The Independent by ale premiérovi mohlo uškodit především tvrzení, že Cameron v roce 2009 věděl, že štědrý člen Konzervativní strany lord Ashcroft neplatil řádně daně za majetky v zámoří. Když se na to v březnu 2010 přišlo, Cameronův mluvčí řekl, že premiér se to dozvěděl teprve před měsícem. Podle nové knihy to ale prý věděl už od předchozího roku.

Bývalý pokladník Konzervativní strany Ashcroft, který patřil i k nejvýznamnějším dárcům strany, podle BBC připustil, že má osobní "výtku" vůči premiérovi poté, co mu Cameron nenabídl významný post v koaliční vládě. "Přes mé zklamání moje kniha o Cameronovi není o nějakém zúčtování," ujistil ale podle BBC devětašedesátiletý autor knihy, kterou nazval Call me Dave (Říkejte mi Dave).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků