Hlavní obsah
Britský premiér David Cameron s manželkou po odevzdání hlasů v referendu Foto: Tim Ireland, ČTK/AP

Cameron drží Evropu pod krkem, stěžuje si předseda Evropského parlamentu

Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz označil v noci na sobotu za skandální, že britský premiér David Cameron nehodlá odstoupit z funkce dřív než v říjnu. Podle Schulze Cameron „drží celý (evropský) kontinent jako rukojmí”, napsala agentura AFP.

Britský premiér David Cameron s manželkou po odevzdání hlasů v referendu Foto: Tim Ireland, ČTK/AP
Cameron drží Evropu pod krkem, stěžuje si předseda Evropského parlamentu

„Znovu je celý kontinent držen jako rukojmí kvůli diskusím uvnitř Konzervativní strany,” kritizoval odstupujícího britského premiéra Schulz. Cameron řekl, že odstoupí v říjnu při sjezdu konzervativců a až jeho nástupce by měl jednat o odchodu z EU . „Kdyby byl zájem, dal by se kongres (konzervativců) svolat klidně v neděli ráno,” dodal. Schulz

Představitelé Evropské unie v pátek vyzvali Camerona, aby co nejdříve zahájil jednání o odchodu Británie z Evropské unie poté, co britští voliči ve čtvrtečním referendu podpořili brexit.

Štefan Oláh 22 let

trvale žije v Prachaticích,v ulici Národní 1008

vysoký 175 až 185 centimetrů

štíhlé postavy

černé, krátce střižené kudrnaté vlasy

hnědé oči

Foto v galerii.

Když Cameron v roce 2013 oznámil svůj záměr zorganizovat referendum o setrvání Británie v EU či o jejím vystoupení z unie, „svázal celý kontinent svým taktickým vyjednáváním”, prohlásil předseda europarlamentu v pátek večer v rozhovoru s německou televizní stanicí ARD.

Už tehdy tak Cameron učinil kvůli sílícímu napětí ve vlastní straně, část toryů chtěla odejít z EU a posilovala euroskeptická strana UKIP. Referendum tak bylo úlitbou frakci pro odchod a mělo zamezit odlivu voličů k UKIPu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků