Hlavní obsah
George Floyd Foto: Christopher Harris, ČTK/AP

Britští mladíci si dělali legraci z Floydovy smrti. Policie je zatkla

Britská policie zatkla trojici mladíků z Gatesheadu, kteří podle ní v krátkém videu zesměšňovali policejní zákrok proti Afroameričanu Georgi Floydovi a jeho následné úmrtí. Jejich počínání místní policisté vyšetřují jako zločin z nenávisti, uvedl Daily Mail.

George Floyd Foto: Christopher Harris, ČTK/AP
Britští mladíci si dělali legraci z Floydovy smrti. Policie je zatkla

Adolescenti ke zveřejnění videa využili aplikaci Snapchat. Jeden z nich na videu klečí druhému na krku stejným způsobem jako policista Derek Chauvin klečel na Georgi Floydovi, který později zemřel na udušení.

„Zatkli jsme dva muže ve věku 19 let a jednoho ve věku 18 let. Všichni byli propuštěni na kauci. Veřejnost bychom rádi uklidnili, že jejich čin důkladně vyšetřujeme jako zločin z nenávisti,“ uvedla policie v Gatesheadu.

Video se začalo rychle šířit na sociálních sítích. Trojice teenagerů si údajně musela uzamknout své účty, protože dostávala výhrůžky smrtí.

Server Daily Mail zjistil, že trojice chlapců chodí v Gatesheadu do katolické školy kardinála Humea. „Těžko je teď vnímat jinak než jako rasisty, ale oni jimi podle mě nejsou. Jen zkrátka nepobrali příliš rozumu,“ uvedla listu jedna z jejich spolužaček, která si nepřála být jmenována.

George Floyd zemřel v pondělí 25. května v americkém Minneapolisu poté, co mu několik minut klečel na krku bělošský policista Derek Chauvin. Bez viny nebyli ani další dva jeho kolegové, kteří na Floydovi klečeli také. Chauvin byl o pár dní později obviněn z vraždy třetího stupně. Po celých Spojených státech vyvolala Floydova smrt vlnu nevole, demonstranti vyrazili do ulic protestovat proti násilí na černoších.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků