Hlavní obsah
Plaketa na budově Úřadu pro vyšetřování závažných podvodů (SFO) v Londýně Foto: Profimedia.cz

Britský podvodník skončil po 15 letech na útěku ve vězení

Britský podvodník, který 15 let prchal před spravedlností, byl odsouzen k devíti letům vězení a k tomu musí zaplatit 900 000 liber (asi 26,3 milionu korun). Ve středu o tom podle agentury Reuters informoval britský Úřad pro vyšetřování závažných podvodů (SFO). Muž byl letos v květnu zatčen ve Španělsku a vydán do Británie.

Plaketa na budově Úřadu pro vyšetřování závažných podvodů (SFO) v Londýně Foto: Profimedia.cz
Britský podvodník skončil po 15 letech na útěku ve vězení

„Léta, kdy byl tento muž bezostyšně na útěku, definitivně skončila a jsem nesmírně ráda, že ho vidím za mřížemi, jak si odpykává trest za své zločiny,” citovala agentura Reuters ředitelku SFO Lisu Osofskou.

Šestašedesátiletý Christopher Woodhead coby šéf několika natěračských a údržbářských firem používal fiktivní faktury, půjčky i převody, aby podvodně získal téměř 450 000 liber. Těmi pak hradil dluhy vzniklé hráčstvím, platil za ně dovolené a výživné svojí bývalé manželce.

Britské úřady začaly Woodheada vyšetřovat už v roce 1998 poté, co jistá postarší vdova za čtyřhodinovou opravu zaplatila 8000 liber (asi 230 tisíc korun). Pak vyšlo najevo množství dalších podobných případů.

Den před tím, než s ním měl v roce 2004 začít soud, Woodhead uprchl. V nepřítomnosti byl odsouzen k šesti letům vězení a k zaplacení téměř 430 000 liber. Nyní mu soudce „přidal” další tři roky za neuhrazení této částky, jejíž výše včetně úroků se do současnosti vyšplhala na 900 000 liber.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků