Hlavní obsah

Britský diplomat v Rumunsku se zabil skokem ze sedmého patra

V Rumunsku ve čtvrtek zemřel pracovník britské ambasády v Bukurešti. Vyskočil z balkónu v sedmém patře hotelu ve městě Baia Mare. Vyšetřovatelé se domnívají, že spáchal sebevraždu.

Britský diplomat v Rumunsku se zabil skokem ze sedmého patra

Sedmačtyřicetiletý diplomat, jehož jméno nebylo zveřejněno, údajně pracoval pro britské ministerstvo zahraničních věcí 13 let. V Rumunsku působil od roku 2010.

Do města Baia Mare na severu Rumunska dorazil v úterý večer. V hotelu Mara požádal o pokoj v horním patře. Hodlal se zdržet do čtvrtečního rána, pak si ale pobyt o den prodloužil.

Diplomat skočil z balkónu hotelu na severu Rumunska.

Foto: Reuters

Jeho pádu ve čtvrtek přihlíželo několik lidí. Předtím viděli, jak muž balancuje na balkóně hořejšího patra. Muž byl po dopadu na zem mrtvý.

Policie v souvislosti s diplomatovým úmrtím nikoho nestíhá. Podezření na sebevraždu posílil nález dopisu na rozloučenou, který vyšetřovatelé našli v Britově pokoji na stole. Byl určen jeho rodině. Motiv sebevraždy není jasný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků