Hlavní obsah
Britský premiér Boris Johnson dostává vakcínu od společnsti AstraZeneca Foto: Pool, Reuters

Británie naočkovala rekordní počet lidí včetně Johnsona. Dostal AstraZeneku

Zdravotníci ve Velké Británii v pátek aplikovali 660 276 dávek vakcíny proti covidu-19, což je nejvíce během současné očkovací kampaně. Jedním z těch, kdo dostali injekci s přípravkem od firmy AstraZeneca, byl premiér Boris Johnson. Řekl, že vůbec nic necítil.

Britský premiér Boris Johnson dostává vakcínu od společnsti AstraZeneca Foto: Pool, Reuters
Británie naočkovala rekordní počet lidí včetně Johnsona. Dostal AstraZeneku

Agentura Reuters napsala, že Británie se blíží okamžiku, kdy polovina dospělých bude mít za sebou aspoň první dávku očkování. Tu dostalo 26,264 milionu lidí, obě dávky jich dostalo 2,011 milionu.

Za poslední den v zemi s necelými 67 miliony obyvatel přibylo asi 4800 případů koronavirové infekce, hlášeno je také 101 případů úmrtí.

Vláda tento týden upozornila, že v dubnu očekává, že se tempo imunizace zpomalí kvůli omezení dodávek vakcíny od indického výrobce a kvůli tomu, že je nutné otestovat stabilitu 1,7 milionu dávek očkovací látky. Británie nakupuje vakcíny vyvinuté společností AstraZeneca ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou a ty od firem Pfizer/BioNTech.

Johnson měl těžký průběh covidu

Johnson, který kvůli závažnému průběhu covidu-19 loni na jaře strávil několik dnů na jednotce intenzivní péče, dnes po očkování lidem vzkázal, že jim ho doporučuje. Každého, kdo dostane informaci o tom, že je pro něho vakcína dostupná, poprosil, aby si ji nechal aplikovat.

„Je to ta nejlepší věc pro vás, pro vaši rodinu a kohokoliv jiného,” řekl Johnson.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků