Hlavní obsah
Italský premiér Silvio Berlusconi Foto: Profimedia.cz

Berlusconi: Novou stranu bych nazval Číči, vpřed!

Prořízlá ústa italského premiéra Silvia Berlusconiho vyvolala znovu pobouření. Ministerský předseda ve čtvrtek na půdě parlamentu odmítl spekulace, že by se mohl pokusit založit novou politickou stranu. K tomu zažertoval, že kdyby tak učinil, nazval by ji Číči, vpřed!

Italský premiér Silvio Berlusconi Foto: Profimedia.cz
Berlusconi: Novou stranu bych nazval Číči, vpřed!

Berlusconi před poslanci dolní komory použil slovo gnocca, což je slangové označení pro atraktivní ženu, ale i ženský pohlavní orgán. Premiér slovním spojením odkazoval na dřívější název své strany Forza Italia, který se předkládá jako Vzhůru, Itálie.

Dvojsmysl pobouřil opozici, která nově vyzvala k premiérově odstoupení. Jeho koaliční partneři ho však bránili. „Premiér žertoval. Mně se to zdálo úžasné. Znamená to, že nás považuje za protagonisty ve středu dění,“ uvedla na Berlusconiho obranu jeho koaliční partnerka a vnučka někdejšího diktátora Mussoliniho Alessandra.

Miliardář Berlusconi nechvalně proslul korupčními skandály a uvolněnými mravy. Kvůli údajnému styku s nezletilou prostitutkou je v současnosti souzen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků