Hlavní obsah
Antonello Zappadu Foto: Profimedia.cz

Autor snímků z Berlusconiho vily chce politický azyl ve Španělsku

Italský fotoreportér Antonello Zappadu, který svými snímky ze sardinské luxusní vily premiéra Silvia Berlusconiho vyvolal mezinárodní rozruch, chce opustit svou vlast a požádat ve Španělsku o politický azyl. Podle listu La Repubblica řekl, že se v Itálii cítí být kvůli své novinářské práci pronásledován.

Antonello Zappadu Foto: Profimedia.cz
Autor snímků z Berlusconiho vily chce politický azyl ve Španělsku

Zappadu si v této souvislosti postěžoval, že vydavatelství, pro které jako fotograf pracoval, jej propustilo. Jeho osobní archiv už loni zabavily úřady na příkaz státního zastupitelství a dodnes mu jej nevrátily. Berlusconi na něj podal žalobu pro podvod, kterou ale soud nakonec zamítl.

Zappadu přesto zůstává skeptický. „Domnívám se, že bych v této záležitosti i nadále měl s Berlusconim problémy. Jsem si tím jist,“ dodal.

Snímky Zappadua loni otiskl španělský list El País. Byly na nich u bazénu v Berlusconiho vile Certosa zachyceny spoře oděné ženy a údajně i nahý český expremiér Mirek Topolánek.

Foto: Novinky

Zappadu je také autorem fotografií ze silvestrovské párty na přelomu let 2008 a 2009 v Berlusconiho vile, kde byla i tehdy jen sedmnáctiletá Noemi Letiziová. Údajný vztah premiéra k této dívce přiměl Berlusconiho manželku Veroniku Lariovou k podání žádosti o rozvod.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků