Hlavní obsah
Roman Abramovič Foto: Profimedia.cz

Problémy s britským vízem má údajně jeden z nejbohatších Rusů Roman Abramovič. Miliardář, který v Británii už 15 let žije a vlastní tam řadu lukrativních nemovitostí a také špičkový fotbalový tým Chelsea, čeká již týdny na prodloužení víza.

Roman Abramovič Foto: Profimedia.cz
Abramoviče nepustili do Británie

Britské úřady však rozhodnutí z nejasných důvodů odkládají. Ruský investigativní portál The Bell v neděli napsal, že vízum Abramovičovi vypršelo před třemi týdny. Proto nemohl v sobotu sledovat vítězství Chelsea nad Manchesterem United ve finále Anglického poháru.

Letos se neúspěšně pokoušel získat povolení k pobytu ve Švýcarsku.

V polovině března tehdejší britská ministryně vnitra Amber Ruddová oznámila, že úřady Spojeného království prověří stovky víz vydaných bohatým Rusům. Zda je mezi nimi Abramovič, ministryně neuvedla. Její rozhodnutí podle médií souviselo s kauzou bývalého ruského agenta Sergeje Skripala, otráveného počátkem března v jihoanglickém Salisbury.

Abramovič má blízko Kremlu, podle nepotvrzených informací to byl právě on, kdo v roce 1999 tehdejšímu prezidentu Borisi Jelcinovi navrhl Vladimira Putina jako jeho nástupce. V seznamu ruských oligarchů a vládních činitelů, na něž počátkem dubna americká vláda uvalila sankce, se Abramovič nenachází.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků