Letos v dubnu se k vraždě přiznal bývalý profesionální voják Miroslav Marček. [celá zpráva]

„Bunda však nepatří Marčekovi, ale jeho bratranci bývalému policistovi Tomáši Szabóovi, který byl v původní verzi označen za vraha,“ upozornila ve středu televize Markíza. „Otázkou nyní je, zda si bratranci bundu vyměnili, nebo na kamerových záběrech je opravdu Szabó,“ dodala televize.

Miroslav Marček

Miroslav Marček

FOTO: TV Markíza

Policie přizvala k vyšetřování odbornici na lidské tělo, která zkoumala Szabóovu chůzi a pohyby. „Po Marčekově přiznání policie zabezpečila další srovnávací materiál, podle něhož bude odbornice zkoumat Marčekovu postavu, pohyby a chůzi. U výslechu, který se konal minulý týden ve věznici v Ilavě, ho údajně i měřili,“ konstatovala TV Markíza.

Rozpory ve výpovědi údajného vraha Jána Kuciaka

Redaktoři televize mluvili také s jistým Marianem z Kolárova, který se přiznal, že upravoval vražednou zbraň a vyrobil k ní také tlumič. „Všechny informace jsem už poskytl policii, která je kompetentní se podobnými záležitostmi zabývat,“ uvedl Marian. Mimo záznam redaktorům řekl, že kdyby věděl, že se jedná o zbraň určenou k vraždě, asi by už dnes s nimi nemluvil. Muž obviněný nebyl.

Hrob Jána Kuciaka v obci Štiavnik na severu Slovenska

Hrob Jána Kuciaka v obci Štiavnik na severu Slovenska

FOTO: Ivan Vilček, Právo

Kuciaka a Kušnírovou zastřelili 21. března 2018 v jejich domě v obci Veľká Mača. Z účasti na vraždě byli obviněni Marček, Szabó, Zoltán Andruskó, Marián Kočner a Alena Zsuzsová. Všichni jsou ve vazbě.