Policisté měli tento týden najít ve Váhu hlaveň vražedné zbraně. „Muž, který měl zbraň upravit, se léta zná s jedním z obviněných, bývalým policistou Tomášem Szabóem. Policisté se ve čtvrtek na jeho pozemku pohybovali několik hodin. Zajímala je především garáž, v níž měl dílnu,“ uvedla televize.

Slovenští policisté našli část zbraně, kterou měl být zastřelen Kuciak

Na domovní prohlídce se měli zúčastnit také odborníci na balistiku z kriminálního a expertizního ústavu. „Muž měl vražednou zbraň nejen upravit, ale údajně k ní vyrobil i tlumič. Szabó a další obviněný Miroslav Marček, který se měl k vraždě přiznat, bydlí od zmíněného muže jen dva kilometry,“ dodala TV Markíza.

Přiznání k vraždě Kuciaka budí pochybnosti

Úřad speciální prokuratury nechtěl tyto informace komentovat. „K vykonávaným úkonům se nebude vyjadřovat,“ uvedla mluvčí prokuratury Jana Tökölyová.

Policisté a potápěči hledají vražednou zbraň.

Policisté a potápěči hledají vražednou zbraň.

FOTO: TV Markíza

Ve Váhu a v Malém Dunaji u Kolárova měla policie tento týden najít dvě zbraně, resp. jejich části, jimiž byli zavražděni novinář Kuciak, jeho snoubenka Kušnírová a podnikatel Peter Molnár. Policisté je podle serveru našli v místech, které minulý týden označil bývalý profesionální voják Miroslav Marček. Ten se k vraždám přiznal.

Rekonstrukce vraždy

V nejbližších dnech má proběhnout klíčová rekonstrukce vraždy novináře a jeho snoubenky. „My se jí nezúčastníme. Požádáme pouze o obrazový záznam,“ řekl otec zavražděného novináře Jozef Kuciak.

Molnára měl Marček zavraždit 16. prosince 2016 dvěma výstřely do hlavy. Kuciaka a Kušnírovou zavraždili 21. února 2018 v jejich domě v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Marček byl původně obviněn z účasti na vraždě. Měl to být on, kdo řídil vůz, ale samotným střelcem měl být podle obvinění Szabó, Marčekův bratranec. Marčekova výpověď však tyto předpoklady vyvrátila a role se obrátily.

V případu vraždy novináře a jeho snoubenky jsou obviněni rovněž Alena Zsuzsová, Zoltán Andruskó a kontroverzní podnikatel Marian Kočner. Všichni jsou ve vazbě.