„Lidé jen koukali a nevěřili, že se jim podaří se dostat na pláž. Tohle není místo pro vylodění člunu. A potom jsme nemohli uvěřit tomu, když se pokoušeli dostat pryč po skalách,“ popsal jeden svědek.

Další, který vylodění natáčel, situaci komentuje: „Podívej, jak pádí k hotelu Sancti Petri Melia. Oni jsou na cestě k pětihvězdičkovému hotelu. Podívej, podívej,“ vykřikuje na záznamu.

Zlatá 100 000 000 Kč mince ke 100 letům česko-slovenské koruny

Místo vylodění na pláži na jihu Španělska

FOTO: Mapy.cz

Příslušníci španělské gardy uvedli, že v pondělí bylo zadrženo 25 migrantů, 19 z nich je nezletilých. Všichni běženci jsou Maročané. Šest dospělých běženců bude okamžitě převezeno do střediska pro uprchlíky, než budou vráceni zpět do Maroka. „Jejich deportace bude poměrně rychlá,“ dodal.

Na Barrosa pláž na jihu Španělska se vylodil člun s migranty.

Na pláž Barrosa na jihu Španělska se vylodil člun s migranty.

FOTO: Profimedia.cz

Devatenáct mladistvých běženců, jejichž věk nebyl mluvčí civilní gardy schopen upřesnit, se dostane do regionálních středisek pro mládež v Andalusii.

Mluvčí přiznal, že zhruba polovině běženců se podařilo uprchnout a ztratit.

Migranti vyskákali ze člunu a začali lézt na skaliska

Migranti vyskákali ze člunu a začali lézt na skaliska

FOTO: Profimedia.cz

Na konci července se podařilo člunu se zhruba 50 migranty ze subsaharské Afriky připlout k pláži, kterou využívají nudisté, nedaleko jihošpanělského města Tarifa. To se nachází pouhých 14 kilometrů od afrického pobřeží. Trajektem, který z tarifského přístavu vyjíždí několikrát za den, se člověk ocitne za 35 minut v marockém Tangeru a za 40 minut na Gibraltaru.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Migranti připluli 27. července ke španělské pláži Playa del Canuelo a rozutekli se

Španělsko se stává momentálně hlavním cílem migrantů. Podle nejnovějších údajů Mezinárodní organizace pro migraci připlulo letos do Španělska téměř 21 tisíc migrantů.