V dopise, který řád v sobotu zveřejnil, Turrión přiznává, že se před několika lety zamiloval do jisté ženy a zplodil s ní syna a později i dceru.

Devětačyřicetiletý Španěl vedl kolej od roku 2014. Ta slouží diecézním seminaristům, kteří studují na římských univerzitách. V současnosti jich zde žije asi 107, většina z Indie, Latinské Ameriky a Afriky. Podle agentury AP je Turriónův případ citlivý kvůli jeho mezinárodnímu přesahu a kvůli tomu, že biskupové seminaristy svěřují Legionářům, aby jim během studií v Římě zajistili kvalitní ubytování.

Legionáři Kristovi v prohlášení uvedli, že si jsou vědomi toho, že Turriónův případ má špatný vliv na seminaristy a křesťanské věřící.

Papež převzal kontrolu nad Legionáři Kristovými v roce 2010 poté, co se ukázalo, že tehdy už nežijící zakladatel řádu Marcial Maciel Degollado sexuálně zneužíval seminaristy a mladé kněze a že se dvěma ženami zplodil nejméně tři děti. Tento skandál poznamenal odkaz papeže Jana Pavla II., který za svého pontifikátu patřil k hlavním Macielovým stoupencům, uvedla AP.

Legionáři Kristovi jsou ultrakonzervativní řád, který založil Marcial Maciel Degollado v Mexiku v roce 1941. Jeho pobočky fungují hlavně v Latinské Americe, v USA a v Římě. V současné době má kolem 900 kněží a na 2400 seminaristů a různě velké školy v Rakousku, v Německu a ve dvacítce dalších zemí.