„V tuto chvíli můžeme potvrdit šest obětí na životech v důsledku požáru v Severním Kensingtonu. Toto je velmi raná fáze vývoje a očekáváme, že toto číslo poroste,” uvedla londýnská policie na Twitteru.

Požár se začal šířit hodinu po půlnoci a z domu se pak rychle snažilo dostat více než 600 jeho obyvatel. Server Daily Mail napsal, že oheň se z druhého patra až po střechu rozšířil za čtvrt hodiny, spekuluje se, že to bylo kvůli dřevěnému obložení na chodbách.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Požár budovy v Londýně

Svědci hovoří o křiku lidí uvězněných v hořící budově. Hasiči podle starosty Londýna Sadiqa Khana zachránili mnoho lidí, celá řada jich je ale stále pohřešována.

Příčina požáru není známa. Obyvatelé domu hovoří o závadě lednice. Hasiči ale o příčině zatím spekulovat nechtějí. Na místě jich zasahovaly stovky. Ke Grenfell Tower se navíc sjela více než stovka záchranářů.

Video

Expirované video

Svědek o požáru v Londýně

Podle některých zpráv si obyvatelé domu dříve stěžovali na nedostatečné zajištění domu proti požáru. Dům postavený v roce 1974 byl nicméně loni rozsáhle rekonstruován, úpravy vyšly na deset miliónů liber (300 miliónů korun).

Znavení londýnští hasiči po boji s plameny věžáku

Znavení londýnští hasiči po boji s plameny požáru věžáku

FOTO: Matt Dunham, ČTK/AP