„Základny zabezpečí dohromady ubytování šesti stovek vojáků. Za poslední rok a půl sloužilo na hranicích 15 tisíc vojáků. Měli k dispozici 90 terénních vozů a letos dostanou dalších sto vozidel. Vojáci budou přítomni na hranicích, dokud bude trvat migrační tlak,“ řekl náčelník generálního štábu maďarské armády Tibor Benkő.

Letecká pohled na novou základnu

Letecký pohled na novou základnu

FOTO: MTI

V táboře budou vojáci ubytováni ve vyhřívaných obytných kontejnerech. Na léto jsou kontejnery vybaveny klimatizací. V rámci tábora funguje jídelna a zdravotní středisko. Pro volné chvíle mají vojáci k dispozici internet, stůl na stolní tenis a biliár.

Vojáci na nové základně

Vojáci na nové základně

FOTO: MTI

V roce 2015 vybudovalo Maďarsko na hranicích se Srbskem bariéru o délce 175 kilometrů. Poté byla vybudovaná bariéra i na hranicích s Chorvatskem o délce 136 kilometrů.

Interiér ubytovny pro vojáky

Interiér ubytovny pro vojáky

FOTO: MTI

Migranti budou izolováni

János Lázár z úřadu maďarského premiéra tento týden opětovně potvrdil, že vláda zpřísní zákon o udělení azylu pro migranty. Uprchlíci se v průběhu čekání na rozhodnutí úřadů o udělení azylu už nebudou moci volně pohybovat po Maďarsku a budou se muset zdržovat v uzavřených tranzitních zónách vytvořených na hranicích.

Pohled na bariéru na Maďarsko-srbské hranici

Pohled na bariéru na maďarsko-srbské hranici

FOTO: MTI

Momentálně jsou žadatelé o azyl umístěni v uprchlických táborech a je jim umožněn volný pohyb. „Volný pohyb migrantů je bezpečnostním rizikem. Jejich pohyb je potřeba omezit,“ uvedl Lázár. V současnosti se na území Maďarska nachází sedm až osm stovek žadatelů o azyl.