Podle serveru listu Berliner Morgenpost je na místě nasazeno na 200 policistů, kteří ubytovnu prohledávají.

Informace o tom, zda němečtí strážci zákona někoho zatkli, zatím nejsou k dispozici. Vyšetřovatelé nebo žalobci, kteří by měli k případu nějaké konkrétnější informace, nebyli podle agentury Reuters v úterý ráno k zastižení.

V hangárech Tempelhofu jižně od centra německé metropole bylo na vrcholu uprchlické krize provizorně ubytováno několik tisíc běženců. Jejich počet od té doby výrazně klesl a Tempelhof měl být pro uprchlíky do konce letošního roku uzavřen, připomněla ČTK.

Podle informací deníku Die Welt útočil v pondělí okolo 20. hodiny Pákistánec, který najel s ukradeným polským kamiónem do davu lidí na vánočním trhu na berlínském náměstí Breitscheidplatz. Zabil dvanáct lidí, dalších osmačtyřicet jich zranil. Stav části z nich je vážný.

Policie ani politici zprvu nechtěli hovořit o teroristickém útoku. V úterý ráno už ale policie připustila, že se pravděpodobně o akt terorismu jednalo. Pachatel byl podle informací německých médií migrant a v zemi pobýval od letošního února. S policií už měl problémy kvůli drobné kriminalitě. Nyní jej policie vyslýchá. [celá zpráva]