BBC kdysi hymnu na konec vysílání pouštěla, ale před 19 lety od toho upustila. Požadavek, aby skladbu Bůh ochraňuj královnu hrála na oslavu vystoupení Velké Británie z EU, vznesl konzervativní poslanec Andrew Rosindell.

Kirsty Warková, moderátorka programu BBC Newsnight, který se zabývá událostmi a komentáři, na programu BBC News ve středu večer ohlásila, že poslanci bude vyhověno. „Nejsme sice BBC1 a den ještě docela nekončí, přesto jsme nesmírně šťastni, že můžeme vyhovět. Dobrou noc,“ prohlásila, načež se na obrazovce objevil letitý videoklip Sex Pistols, v němž se zpívá: „Bůh ochraňuj královnu, fašistický režim, udělají z tebe pitomce, možná vodíkovou bombu. Bůh ochraňuj královnu, není to žádná lidská bytost, budoucnost neexistuje a Anglie je zasněná“.

BBC po apelu poslance pustila namísto hymny Sex Pistols.

Poslanec Rosindell nebyl nadšený. „BBC by měla být bezostyšně britská a požadavek na zahrání naší britské národní hymny jedenkrát denně na BBC1 není nijak přehnaný. Kdysi to dělali a je načase se k tomu vrátit,“ řekl deníku Daily Telegraph.