Novelu zákona o silničním provozu podpořilo 113 vládních i opozičních poslanců. Zmíněná hodnota alkoholu nemá podle odborníků vliv na schopnosti účastníka silničního provozu. Podle předkladatelů novely je potřebné i tímto opatřením podporovat cyklistiku.

„Třeba i na bázi pozitivní diskriminace ve vztahu k užití alkoholických nápojů,“ uvedli předkladatelé novely poslanci vládní strany Most-Híd Tibor Bastrnák a Gábor Gál.

Názory se různily

Opoziční poslanec Ondrej Dostál (Svoboda a Solidarita) chtěl prosadit, aby tolerance byla snížena na 0,3 promile, ale platila i pro řidiče motorových vozidel. „Z 28 členských zemí Evropské unie 16 toleruje 0,5 promile,“ argumentoval Dostál.

Jeho návrh však neprošel. Poslanec Peter Kresák (Most-Híd) je nadále pro nulovou toleranci pro řidiče motorových vozidel. „Jako řidič jsem pro nulovou toleranci vzhledem k tomu, co se děje na slovenských silnicích,“ uvedl. Poslanec opoziční strany Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Martin Fecko je pro nulovou toleranci i pro cyklisty. Alkohol označil za drogu.