Helikoptéra Bell 429 se zřítila v oblasti Strelníků, kam její posádka letěla pro zraněného člověka. Stroj na místo zamířil ve středu krátce před devátou hodinou večer.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách

Kameraman televize Joj Peter Buran byl podle Denníku N v době zásahu u popradských záchranářů. Uvedl, že zraněnému muži se hasiči nejdříve snažili pomoci na zemi. Vyrazili k němu na čtyřkolkách, na místo se ale nedostali, a tak zavolali helikoptéru.

Ozvalo se takové tlumené bouchnutí. Nevěděli jsme, co se stalo, ale najednou jsme vrtulník neslyšeli Peter Buran, kameraman televize Joj

  

Podle webu TVnoviny třicet vteřin poté, co zraněného naložili na palubu a vrtulník vzlétl, se z vysílačky ozvaly „divné zvuky a nastalo ticho“.

Svědkové ale uvedli, že vrtulník vzlétl a do deseti minut měl začít vydávat podivné zvuky. Za dalších deset minut se měl zřítit a ozval se údajně zvuk připomínající výbuch.

„Po odletu z místa zásahu se dispečinku ATE nepodařilo navázat žádný další kontakt s posádkou,“ uvedla mluvčí záchranářské společnosti ATO Zuzana Hopjaková. „Poté byly aktivovány příslušné záchranářské složky, které po nezvěstném vrtulníku pátraly v těžce dostupném terénu několik hodin. V brzkých ranních hodinách byly nalezeny první trosky vrtulníku a poté dvě těla,“ dodala pro Noviny.sk.