Podle Badleho byly nalezeny další střelné zbraně - v lesním úkrytu u Kolína nad Rýnem, poblíž dálnice na letiště Kolín-Bonn.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách

Badle zároveň řekl, že se svými zákazníky se muž setkával i v Marburgu. Se Sonbolym nejméně dvakrát, když mu za pistoli Glock 17 a 350 nábojů zaplatil celkem 4 350 eur (kolem 117 tisíc korun).

ČTĚTE TAKÉ
V Německu zadrželi dodavatele zbraně pro mnichovského střelce

Obchody v Marburgu se podle policie uskutečňovaly na parkovišti u autobusového nádraží. Registrační značku auta předtím zatčený odšrouboval, aby pokud možno zakryl svou stopu.

Zbraně ukrýval v kytarovém futrálu

Policisté na stopu ilegálního prodejce přišli při vyšetřování jednoho účetního (62 let) z okresu Arnsberg v Severním Porýní-Vestfálsku a sedmnáctiletého školáka z Hesenska, kteří jsou podezřelí, že u zatčeného kupovali zbraně.

Student podle prokuratury koupil zbraně i munici ukryté v pouzdře na kytaru, které jednou předávala i prodejcova přítelkyně - byla v něm objednaná zbraň a 157 nábojů, to vše za 1150 eur.

Červencové útoky v Německu

Červencové útoky v Německu

FOTO: koláž Novinky.cz s použitím Reuters a ČTK/AP

Mluvčí bavorské Zemské kriminální ústředny na tiskové konferenci řekl, že „střelec z Mnichova zřejmě nechtěl zabít nikoho dalšího.“

Vyplývá to z toho, že před střelbou zašel do jednoho domu, kde na schodech potkal několik lidí, ale neměl v ruce zbraň. Vedoucí frankfurtský prokurátor Günter Wittig poznamenal, že ilegální obchod se zbraněmi se přesouvá stále víc na internet, kde pachatelé věří, že mohou zůstat anonymní, „ale zatčení ilegálního prodejce zbraní v Marburgu ukazuje, že tomu tak není“.