Agentura AFP, která se snažila zprávu ověřit, získala od policie informaci, že se evakuace připravuje, avšak bez upřesnění termínu. Policisté prý byli vysláni, aby "předešli negativní reakci menšiny uprchlíků," kteří jsou v táboře.

KOMENTÁŘE DNE:

Zeman versus ne-Zeman - Předvolební prezidentské klání předjímá Jiří Pehe. Čtěte zde>>

Provizorní tábořiště v Idomeni vzniklo samovolně, když asi před třemi měsíci Makedonie a další evropské země uzavřely hranice pro uprchlíky, kteří masově proudili do Evropy z Blízkého východu a z Afriky.

Loni jich touto cestou přišel více než milión. Mnoho běženců odmítá odejít do lepších táborů, protože se nevzdávají naděje na to, že se hranice otevře. V celém Řecku je v současnosti přes 50 tisíc běženců.

Migranti v Idomeni již dva měsíce blokují železniční spojení Řecka s Makedonií, čímž podle odhadu médií způsobili řeckým podnikatelům škody za šest miliónů eur (asi 162 miliónů korun). Minulý týden se při střetu s policí několik uprchlíků zranilo, když se asi 300 migrantů se pokusilo železničním vagonem prorazit hraniční plot a policie proti nim použila slzný plyn.