Hlavní obsah
Cenu pro Šampiona výstavy navrhl a zhotovil ak. sochař Mirek Zvonek. V loňksém roce se udělovala poprvé. Foto: Jitka Sobotková

Islámský soud v severní Nigérii odsoudil k smrti ukamenováním 45letého muže za sexuální styk s nevlastní 15letou dcerou. Oznámil to v úterý úředník Mohammed Abdulláhí.

Cenu pro Šampiona výstavy navrhl a zhotovil ak. sochař Mirek Zvonek. V loňksém roce se udělovala poprvé. Foto: Jitka Sobotková
Za sex s nevlastní dcerou ukamenování

Zemědělec Umako Tori z města Alkaleri ve státě Bauchi byl nejvyšším soudem uznán vinným z incestu a cizoložství v pondělí. Jeho nevlastní dcera, která je nyní v šestém měsíci těhotenství, dostala za stejný přečin trest sto ran holí. Ty ji budou vyplaceny poté, až porodí.

Podle místních zdrojů je postih mírnější, a to proto, že dívka je nezletilá, nebyla vdaná - fakticky nemohla cizoložství spáchat. Dívka se navíc hájila tím, že ji otčím, s nímž žila od dvou let, znásilnil. Stalo se tak údajně v červenci 2003, kdy mu na pole přinesla jídlo. Na přečin upozornil úřady  strýc "hříšnice" v listopadu.

Oba odsouzení se nyní mohou proti rozsudku do 29. ledna odvolat.

Stát Bauchi je jedním z 12 nigerijských států na převážně muslimském severu země, kde se uplatňuje přísný islámský zákon šaríja od roku 1999. Trest smrti ukamenováním byl od té doby v Nigérii vynesen už poosmé.

Žádný z rozsudků ale nebyl dosud vykonán, zatím vždy odsouzení v odvolání uspěli.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků