Hlavní obsah
 

Všichni křičeli, brečeli a modlili se, popsal jeden ze dvou přeživších z pákistánského letadla

Páteční pád pákistánského airbusu si vyžádal 97 obětí na palubě, dva pasažéři však jako zázrakem přežili. Jedním z nich je inženýr Muhammad Zubair, který přímo z nemocničního lůžka poskytl rozhovor televizní stanici Geo TV, informovala agentura AP.

 
Všichni křičeli, brečeli a modlili se, popsal jeden ze dvou přeživších z pákistánského letadla

Podle Zubaira se pilot pokusil přistát, letoun se dotkl země, ale byl přinucen opět vzlétnout. „Když začalo letadlo znovu stoupat (po neúspěšném přistání), všichni začali křičet a brečet. Všichni se začali modlit,“ uvedl Zubair, který seděl na sedadle 8F.

Po dopadu na zem se mu povedlo dostat se ven z trosek. „Když začalo letadlo hořet, rozepnul jsem si bezpečnostní pás a uviděl jsem světlo. Vylezl jsem ven z letadla, musel jsem skočit z asi třímetrové výšky. Potom přijela sanitka a odvezla mě do nemocnice,” popsal.

Na palubě airbusu bylo 91 cestujících a osm členů posádky. Dalším přeživším je podle regionálních úřadů ředitel paňdžábské banky Zafar Masúd. Tragický pád letounu mezi domy v hustě obydlené části Karáčí zachytila bezpečnostní kamera na střeše jedné z budov.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Video z pádu pákistánského airbusu

Video: Newsflare, AP

Podle úřadů bylo zničeno nejméně pět domů. Kolik obětí či zraněných si havárie vyžádala na zemi zatím ale není jasné. Hovoří se však minimálně o třech zraněných.

Letadlo mířící z Láhauru se zřítilo krátce před přistáním v Karáčí. Těsně před pádem informoval pilot řídící věž, že přišel o oba motory.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků