Hlavní obsah

Velitel mise OSN na Haiti se zřejmě zastřelil

Prozatímní vláda na Haiti v sobotu vyhlásila první kolo prezidentských a parlamentních voleb na 7. února. Reagovala tak na páteční výzvu Rady bezpečnosti OSN, aby hlasování již déle neodkládala.

Velitel mise OSN na Haiti se zřejmě zastřelil

RB OSN ve svém prohlášení uvedla, že volby jsou zásadní etapou v obnově demokracie a stability na Haiti.Volby, z nichž vzejde prozatímní vláda,  byly od listopadu už třikrát odloženy kvůli násilí.

Násilnosti si o Vánocích vyžádaly smrt jordánského vojáka. Tři Chilané utrpěli zranění o týden dříve. Obětí únosu se stal počátkem prosince i český misionář Roman Musil, který byl následně propuštěn. [celá zpráva]

Velitel mise OSN je mrtvý

Velitel mise OSN na Haiti brazilský generál Urano Teixeira Da Matta Bacellar byl nalezen v sobotu zastřelený v hotelu Montana v hlavním městě Port-au-Prince. Zřejmě spáchal sebevraždu.

Oficiální příčinou smrti je podle agentury AP "nehoda se střelnou zbraní". Brazilská armáda úmrtí potvrdila, ale neupřesnila jeho okolnosti s poukazem na to, že činitelé OSN zahájili vyšetřování.

Brazilec velel 7400 modrých přileb na Haiti, kde poslední dva roky panuje velké napětí a země stojí na pokraji občanské války. Úkolem vojáků OSN je bránit střelům mezi příznivci a odpůrci bývalého presidenta Aristida, který uprchl do zahraničí. Mise OSN skončí v půlce února.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků