Hlavní obsah
Zdice Foto: Jiří Cysař

Ve zříceném letadle přežilo několik lidí

Letadlo společnosti Turkish Airlines s 76 lidmi na palubě, směřující z Istanbulu do Diyarbakiru na jihovýchodě Turecka, za husté mlhy havarovalo při pokusu o přistání. Podle tureckého ministerstva vnitra havárii přežilo pět osob, televize CNN-Turk hovoří o šesti zachráněných. Mezi obětmi jsou i cizinci, jejichž národnost nebyla upřesněna.

Zdice Foto: Jiří Cysař
Ve zříceném letadle přežilo několik lidí

Podle meteorologů byla viditelnost v době neštěstí pouhých 200 metrů. Jak uvedla stanice NTV, letoun typu RJ-100 se při havárii rozlomil na tři kusy. "Za strašlivého rachotu se zřítil v okamžiku přistávání, začal hořet a rozlomil se," řekla agentuře Anadolu cestující, která přežila, když byla vymrštěna na kupku sena.

Letiště v Diyarbakir je jedno z nejdůležitějších v jihovýchodní Anatolii, protože je používané hlavně jako základna pro armádní letecto; přistávají zde však i civilní letadla. Podle reportéra CNN bylo velmi složité pořídit jakékoli televizní záběry právě kvůli vojenskému charakteru letiště. Podle CNN vnitrostátní linka z Istanbulu do Diyarbakiru létá několikrát denně s mezipřistáním v turecké metropoli Ankaře.

Diyarbakir, kde žije velmi početná kurdská menšina, leží zhruba tisíc kilometrů jihovýchodně od Istanbulu. Podslední letecké neštěstí se v Turecku odehrálo v květnu 2001. Tehdy se zřítilo vojenské letadlo a při neštěstí zahynulo 34 vojáků a důstojníků z elitních vojenských jednotek. Havárii civilního letadla v Turecku úřady naposledy zaznamenaly v roce 1991 při nehodě zemřelo pětapadesát lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků