Hlavní obsah

V San Francisku vyplavilo moře od března už devět mrtvých velryb

Na břehu amerického San Franciska vyplavilo moře další mrtvou velrybu druhu plejtvákovec šedý, od začátku března je to již devátá, informovala v úterý stanice ABC News.

V San Francisku vyplavilo moře od března už devět mrtvých velryb

Příčinu úhynu mořského savce ukáže zřejmě až pitva. Čtyři z dříve nalezených velryb pošly z důvodu podvýživy, tři další kvůli srážce s lodí. U jedné se nepodařilo určit, co úhyn způsobilo.

Muž stojící na vyplavené velrybě na pobřeží San Francisca

Foto: Jeff Chiu, ČTK/AP

Biologové z místní organizace, která život mořských savců zkoumá, tvrdí, že plejtvákovci šedí migrující od Mexika k Aljašce jsou letos ve špatném stavu. Mají totiž zřejmě problém najít dostatek potravy. Stále vyšší teplota oceánu totiž mění podmínky pro život malých mořských korýšů (krilu) a menších ryb, kterými se velryby primárně živí.

Mrtvá vyplavená velryba na pobřeží San Francisca

Foto: Jeff Chiu, ČTK/AP

Ve státě Washington bylo zatím nazeleno více než 12 mrtvých šedých velryb. Uvízlých velryb na celém západním pobřeží USA bylo letos minimálně 46, což je výrazně víc než loni, kdy jich bylo 25, podle partnerské pobočky společnosti ABC Seattle KOMO.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků