Hlavní obsah

V pásmu Gazy zastřelili Arafatova bratrance

Neznámá skupina ozbrojených mužů v noci na středu zabila v pásmu Gazy bezpečnostního poradce palestinského prezidenta a někdejšího šéfa palestinských bezpečnostních sil Músu Arafata, bratrance loni zesnulého palestinského předáka Jásira Arafata.

V pásmu Gazy zastřelili Arafatova bratrance

O jeho smrti  informovala palestinská policie. K útoku, při němž byl unesen nejstarší syn Músy Arafata, se zatím nikdo nepřihlásil.

Pětašedesátiletý Músa Arafat byl zabit ve svém domě. Podle svědků vtrhly do Arafatova domu desítky útočníků ozbrojených ručními zbraněmi a granáty. Mezi nimi a Arafatovou ochrankou se rozpoutala přestřelka. Arafat byl vytažen na ulici, kde jej střelili do hlavy.

Uvedli to svědci, kteří také sdělili že byla slyšet prudká střelba a čtyři výbuchy - vše potvrdili to palestinské bezpečnostní zdroje. Při přepadení byl rovněž unesen Arafatův nejstarší syn, který působí jako vysoký bezpečnostní činitel.

Úplatný Arafat měl řadu nepřátel

Músa Arafat měl řadu nepřátel a již několikrát unikl atentátu. Kritiky byl obviňován z prosazování politiky tvrdé ruky vůči svým odpůrcům i z korupce.

Do letošního dubna zastával funkci velitele jednotek národní bezpečnosti v pásmu Gazy i velitele vojenské rozvědky, místo musel opustit, když předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás zahájil bezpečnostní reformy. Stal se jeho zvláštním bezpečnostním poradcem.

Atentát potvrzuje, že mezi jednotlivými palestinskými frakcemi probíhá boj o moc, zejména se střetává radikální Hamás s vládním Fatáhem.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků