Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

V Nizozemsku zastřelili v kolárně školy 16letou dívku. Policie má podezřelého

Nizozemskem otřáslo zastřelení 16leté dívky v kolárně rotterdamské střední školy. V souvislosti s činem byl zatčen byl 31letý muž, s nímž se dívka údajně rozešla. Oba pocházejí z komunity nizozemských Turků, informovala ve středu BBC.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
V Nizozemsku zastřelili v kolárně školy 16letou dívku. Policie má podezřelého

Humeyra Özová byla zastřelena v kolárně střední návrhářské školy krátce po skončení úterního vyučování.

Přátelé dívky tvrdí, že Humeyra se před časem rozešla s mužem, který byl zatčen, a že si stěžovala na vyhrožování z jeho strany. Policie potvrdila, že dívka se s podezřelým znala, ale neposkytla další podrobnosti.

Zmíněnou střední školu navštěvuje asi 300 studentů a někteří z nich byli v době střelby v kolárně a viděli, co se stalo.

Humeyra Özová se podle nizozemských médií s podezřelým Bekirem E. poznala před dvěma lety prostřednictvím Facebooku a přes sociální síť také vztah ukončila.

Na snímku Bekir E.

„Její rodina si dokonce šla promluvit s jeho rodinou. Říkali, že je příliš mladá,“ řekl webu Volkskrant příbuzný oběti. Podle přátel dívku kvůli hrozbám do školy doprovázel otec.

Prokuratura uvedla, že podezřelý byl nedávno odsouzen za neupřesněný čin a byl v podmínce. Školu dnes navštívil turecký konzul Aytac Yilmaz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků