Hlavní obsah
Záchranářský člun ve francouzském přístavu (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

V Lamanšském průlivu se převrhl člun, dospělí vyvázli, tři děti zemřely

Tři děti ve věku sedm, devět a 13 let v pondělí zahynuly po nehodě menšího rekreačního plavidla v jižní části kanálu La Manche. Člun se šesti pasažéry se z neznámých důvodů převrhl poblíž pláže u francouzské obce Agon-Coutainville. Trojici dospělých, která děti doprovázela, se nic vážného nestalo, informovala agentura AFP.

Záchranářský člun ve francouzském přístavu (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
V Lamanšském průlivu se převrhl člun, dospělí vyvázli, tři děti zemřely

Na nehodu upozornil svědek krátce po 15:30. K převržené lodi se ihned vydalo plavidlo místní školy plachtění a z nedalekého Granville následně dorazil vrtulník se záchranáři.

Tři dospělí podle webu franceinfo dokázali loď opustit, děti však zůstaly několik minut uvězněné v kajutě. Když se k nim dostala pomoc, selhávala jim už srdeční činnost a nepodařilo se je oživit. Záchranáři francouzským médiím sdělili, že oběťmi jsou sedmiletý chlapec a dvě starší dívky.

Příčina převržení plavidla podle franceinfo nebyla ihned jasná. AFP uvádí, že povětrnostní podmínky byly v pondělí odpoledne v místě neštěstí podle všeho dobré, úřady žádnou výstrahu týkající se plavby na moři nevyhlásily. Událostí už se začala zabývat prokuratura ve městě Coutances.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků