Hlavní obsah
 

V budově ruského ministerstva obrany vypukl požár, střecha se zřítila

Požár v budově ruského ministerstva obrany v centru Moskvy se rozšířil na další podlaží a dosáhl nejvyššího stupně závažnosti. V hořící budově se zřítila střecha.

 
V budově ruského ministerstva obrany vypukl požár, střecha se zřítila

"V hořící budově se zřítila střecha na ploše 1200 čtverečních metrů," oznámila odpoledne agentura TASS.

Oheň vzniklý pravděpodobně vadou či zkratem elektrického vedení vzplál na asi 50 metrech čtverečních. Posléze plameny zachvátily plochu 3500 metrů čtverečních, uvedla agentura Interfax. Do hašení historické budovy z roku 1792 je zapojeno už na 300 hasičů a 77 kusů techniky. Jejich práci komplikuje silný vítr.

Podle ministerstva obrany budovu opustilo 120 lidí vlastními silami, sedm lidí museli odvést do bezpečí záchranáři, nikdo však nebyl zraněn.

Později stanice Echo Moskvy uvedla, že se tři hasiči přiotrávili kouřem z požáru.
Způsobené škody nejsou zatím jasné.

Podle ministerstva v budově nesídlily žádné řídící orgány, ale jen obslužné složky. Popřelo také zprávy médií, že hasiči zachraňují historickou pracovnu jednoho ze strůjců sovětského vítězství ve druhé světové válce, maršála Georgije Žukova - ta se prý nachází v jiné budově.

Na místě je podle serveru Newsru.com náčelník generálního štábu Valerij Gerasimov a náměstci ministrů obrany a pro mimořádné situace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků