Hlavní obsah
Hasiči prohledávají místo výbuchu. Foto: ANSA, Reuters

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z výbuchů v Dněpropetrovsku

Ukrajinská policie zadržela dvojici mužů, kterou podezřívá z dubnových bombových útoků v Dněpropetrovsku na východě země. Informovaly o tom ve čtvrtek ukrajinské úřady. Agentura DPA připomněla, že policejní zásah přišel jen týden před začátkem fotbalového šampionátu Euro 2012, které Ukrajina pořádá spolu s Polskem.

Hasiči prohledávají místo výbuchu. Foto: ANSA, Reuters
Ukrajinská policie dopadla podezřelé z výbuchů v Dněpropetrovsku

"Pachatelé chtěli těmito útoky vymámit 4,5 milionu dolarů," prohlásil ministr vnitra Vitalij Zacharčenko, aniž upřesnil od koho. Dvojice asi čtyřicetiletých mužů byla dopadena v Dněpropetrovsku. Čtveřice explozí na konci dubna zranila 31 lidí.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Při sérii útoků na Ukrajině bylo zraněno minimálně 25 lidí

Video: Reuters

V průmyslovém Dněpropetrovsku se nehraje žádný zápas šampionátu. Série explozí ale vyvolala obavy o bezpečnost hráčů a fanoušků, kteří se na Euro 2012 sjedou.

Zacharčenko označil policejní akci za ojedinělou. Na pátrání po strůjcích útoků se totiž podílelo asi 500 vyšetřovatelů, vyslechnuto bylo přes 550 lidí. Dvojice podle prokuratury nebyla doposud soudně trestána.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků