Hlavní obsah
 

Tropická bouře Pabuk v Thajsku zeslábla na tlakovou níži

Tropická bouře Pabuk, která zasáhla v pátek jižní pobřeží Thajska, v sobotu ztratila na rychlosti a zeslábla na tlakovou níži. Nyní míří do Andamanského moře. První tropická bouře v zemi za 30 let za sebou nechala domy poškozené padlými stromy nebo bez střech a narušila elektrické vedení. V oblasti se však znovu začíná obnovovat letecký a trajektový provoz, napsala agentura Reuters.

 
Tropická bouře Pabuk v Thajsku zeslábla na tlakovou níži

Podle meteorologů bouře spolu s tím, jak míří z pobřeží, ztratila na rychlosti. Stále je však v platnosti varování před přívalovými dešti a možnými bleskovými povodněmi v devíti provinciích. Je také nadále nutné počítat se silným větrem a vlnami do výše tři až pět metrů.

Tropická bouře Pabuk na thajském ostrově Koh Tao.

Foto: Amanda Figlarska/via REUTERS, Reuters

Než bouře v pátek zasáhla provincii Nakchon Sítchammarát byla uzavřena letiště v této provincii, ale i v provincii Suráttchání a na prázdninovém ostrově Samui, a všechny lety byly zrušeny. Aerolinky Bangkok Airways, které mají monopol pro lety na Samui, v sobotu ráno obnovily normální provoz a přidaly další lety kvůli velkému množství uvízlých turistů v oblasti, kteří způsobili v letištní hale chaos. Další letiště by měla obnovit provoz v poledne. Provoz obnovila také většina trajektů na jižní prázdninové ostrovy.

Záznam: Na Thajsko udeřila bouře Pabuk

Video: Windy.com, AP

V posledních několika dnech bylo v sedmi provinciích evakuováno do přístřešků více než 28 000 osob, uvedlo oddělení pro prevenci a zmírňování následků katastrof. Úřady mají zatím hlášenou pouze jednu oběť, člena posádky rybářského člunu, který se převrhl blízko pobřeží provincie Pattání. Jeden z členů posádky se stále pohřešuje, další čtyři jsou v bezpečí. [celá zpráva]

V Thajsku se podle odhadů cestovních kanceláří nachází více než 2500 českých turistů. Na blížící se tropickou bouřilo upozornilo na internetu i české ministerstvo zahraničí, které turistům doporučuje zaregistrovat se v databázi cestovatelů DROZD, sledovat místní média a pokyny místních úřadů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků