Hlavní obsah

Tři čeští turisté zabloudili ve Vysokých Tatrách

V sobotu se na Zbojnickou chatu nevrátili tři čeští turisté, kteří zaostali za skupinou při výstupu Velkou Studenou dolinou. Jak informuje internetová stránka Horské záchranné služby (HZS) z chaty požádali o pomoc v sobotu večer kolem půl desáté. Navzdory krajně nepříznivému počasí byla zahájena záchranná akce.

Tři čeští turisté zabloudili ve Vysokých Tatrách

Ve Vysokých Tatrách foukal silný nárazový vítr, hustě sněžilo, teplota se pohybovala hluboko pod bodem mrazu a viditelnost byla minimální. Navíc v nejvyšších slovenských horách přetrvává velké lavinové nebezpečí, které bylo označené čtvrtým stupněm z pětidílné stupnice.

Záchranáři se dostali až na hranici lesa, kde se pro nulovou viditelnost a velkou hrozbu pádu lavin museli vrátit. Chtěli pokračovat v pátrání až v neděli ráno.

Skupina záchranářů už byla v neděli ráno připravena vyrazit do terénu, když ze Zbojnické chaty telefonovali, že čeští turisté právě dorazili na chatu a jsou v pořádku. Pátrání bylo v neděli v 7:15 odvolané.

Pátrání v Nízkých Tatrách pokračuje

Záchranáři v Nízkých Tatrách od pátku pátrají po českém turistovi. Dva Češi bivakovali v horách, pak se rozešli a na smluvené místo dorazil jen jeden z nich. Pátrání pokračovalo celou sobotu a pokračuje i v neděli.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků