Hlavní obsah
O činnosti Společnosti pro talent a nadání Foto: Jana Davidová

Tiskovku Šarona šéf volební komise zastavil

Předseda izraelské volební komise dnes nechal přerušit tiskovou konferenci svolanou narychlo premiérem Arielem Šaronem. V přímém přenosu ji přenášely televizní i rozhlasové stanice a premiér na ni chtěl vysvětlit finanční skandál, který se týká jeho synů a jeho samého.

O činnosti Společnosti pro talent a nadání Foto: Jana Davidová
Tiskovku Šarona šéf volební komise zastavil

V Izraeli se budou 28. ledna konat parlamentní volby a předseda volební komise Michal Hešin považoval Šaronův výstup za politickou propagandu. Premiér tvrdil, že za celou aférou je Strana práce a její předseda Amram Micna. Labouristé jsou ve volbách hlavním soupeřem Šaronova Likudu.

Deník Haarec tento týden otiskl dokument ministerstva spravedlnosti, z něhož vyplývá, že policie vyšetřuje půjčku 1,5 milionu dolarů - celá zpráva.

Izraelský zákon zakazuje financování politických aktivit z ciziny. Generální prokurátor Eljakim Rubinstein potvrdil, že policie ve spolupráci s Jihoafrickou republikou vyšetřuje přesun peněz na bankovní konta Šaronových synů. Premiér trvá na tom, že to byla legální operace, a obvinil labouristy, že se skandálem snaží zastřít vlastní neschopnost získat voliče.

Průzkumy veřejného mínění do tohoto týdne dávaly Likudu jednoznačný náskok před Stranou práce, ale tento týden se preference začaly přibližovat. Na tiskové konferenci premiér řekl, že je připraven podrobit se policejnímu výslechu. "Nemám, co skrývat," prohlásil. Kern k tomu řekl, že Šaron je jeho přítel 54 let a že peníze, které sloužily jako zástava za půjčku, byly splaceny i s úroky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků