Hlavní obsah
 

Střelba na Floridě během turnaje počítačových her. Na místě jsou tři mrtví

Tři mrtvé si vyžádala v neděli střelba v baru v centru města Jacksonville na Floridě během turnaje v počítačové hře Madden. Střelcem byl 24letý David Katz z Baltimoru ve státě Maryland na východě USA. Šerif města Jacksonville Mike Williams v neděli večer rovněž potvrdil jedenáct zraněných. Devět lidí bylo postřeleno a dvě osoby utrpěly zranění při útěku.

 
Střelba na Floridě během turnaje počítačových her. Na místě jsou tři mrtví

Podle Williamse se podezřelý David Katz sám zastřelil. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) prohledala jeho domov i vozidlo. Katz údajně svůj čin spáchal jednou ruční střelnou zbraní. Neměl komplice.

Ke střelbě podle televize Fox News došlo během turnaje v počítačové hře v oblasti Jacksonville Landing. Podle deníku Telegraph byli zastřeleni čtyři lidé a dalších jedenáct utrpělo zranění, pak se ukázalo, že mrtví jsou jen tři včetně střelce.

Podle úřadu šerifa je byla v akci jednotka SWAT, která „systematicky prohledávala oblast“, uvedla televize Fox News. Té svědek řekl, že střelcem byl jeden z hráčů, který prohrál. „Zbláznil se a začal střílet,“ uvedl svědek.

Šerif Mike Williams následně novinářům řekl, že celá oblast byla zabezpečena. „Máme jen jednoho podezřelého a ten je mrtev. Jde o bělocha,“ uvedl šerif. Podle informací news4jax.com útočník spáchal sebevraždu.

Video ze hry, které údajně zachycuje střelbu.

Ke střelbě mělo dojít během turnaje v počítačové hře Madden, což je sportovní simulace ligy amerického fotbalu. Loňský vítěz turnaje Drini Gjoka na Twitteru uvedl, že byl postřelen do ruky. Na sociálních sítích se objevilo i video z herního turnaje, na kterém je slyšet střelba a křik.

Jacksonville Landing je místo v centru města u řeky Svatého Jana, kde se nachází množství obchodů a restaurací.

Oblast Jacksonville Landing, kde došlo ke střelbě.

Foto: Laura Heald, ČTK/AP

Podle televize Fox News se v místě každý rok koná na 600 akcí, včetně oslav Vánoc, Nového roku či Dne nezávislosti.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků