Hlavní obsah

Stav Češky pobodané v egyptské Hurghadě je kritický

Stav Češky zraněné předminulý týden při útoku na turisty v egyptském letovisku Hurghada je kritický, uvedlo v úterý české ministerstvo zdravotnictví. Žena je hospitalizovaná v jedné z káhirských nemocnic a v posledních dvou dnech se její stav náhle zhoršil. Do egyptské metropole za ní podle ministerstva odletěl tým českých zdravotníků pod vedením ředitele pražské záchranné služby Petra Koloucha.

Stav Češky pobodané v egyptské Hurghadě je kritický

„V tuto chvíli je bohužel pacientka v kritickém stavu, má maximální možnou léčbu, ale není schopna ani převozu na letiště,” citovalo v úterý ministerstvo Koloucha ve svém prohlášení. Ten z Káhiry rovněž informoval, že tři čeští lékaři a čtyři egyptští se na místě shodli, že v tuto chvíli nelze pro pacientku dělat více. Všichni tito lékaři jsou specialisté na urgentní medicínu a intenzivní péči.

Zadržený útočník

Foto: Reuters

„Stav hodnotíme jako multiorgánové selhání,” popsal situaci Kolouch. Uvedl také, že v celém průběhu léčby a podle dostupné dokumentace a informací od vedoucích lékařů nemocnice nebylo nalezeno žádné pochybení.

Hotelový resort Sunny Days El Palacio v egyptské Hurghadě, kde muž zaútočil na turistky nožem

Foto: Mohamed Abd El Ghany, Reuters

Šestatřicetiletá Češka byla zraněna 14. července v Hurghadě, kde mladý Egypťan zaútočil nožem na turisty na pláži. Dvě německé turistky zabil a další turistky zranil, mezi nimi ženu z Česka, kterou zasáhl do nohy a do zad.

Za zraněnou Češkou odletěla do Káhiry rodina, o niž se rovněž stará tým odborníků.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků