Hlavní obsah
Na improvizovaném parkovišti asi pro 1200 lidí. Foto: Josef Zajic

Srážku tureckých stíhaček nepřežil žádný z pilotů

Dvě turecké stíhačky RF4 se ve čtvrtek srazily v husté mlze nedaleko města Malatya ve střední Anatólii. Letadla byla v okamžiku srážky na cvičném letu. Očití svědci z nedaleké vesnice uvedli, že po srážce viděli snášet se k zemi dva padáky. Generální štáb turecké armády však oznámil, že při nehodě přišli o život všichni čtyři piloti z obou letadel.

Na improvizovaném parkovišti asi pro 1200 lidí. Foto: Josef Zajic
Srážku tureckých stíhaček nepřežil žádný z pilotů

Turecká agentura Anadolu oznámila, že letadla se zřítila do hornaté zalesněné oblasti. To znesnadnilo přístup záchranným týmům, jež přesto už dorazily na místo. Armáda poté vydala zprávu o smrti všech čtyř pilotů.

Přesně před rokem se přibližně na témže místě srazila dvě letadla stejného typu, ale jejich piloti se tehdy stačili katapultovat a zachránili se.

K nynější srážce došlo den poté, co se v Turecku zřítilo dopravní letadlo s 75 cestujícími na palubě. Také tato katastrofa se udála v husté mlze.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků