Hlavní obsah

Srážka vlaků v Indii si vyžádala nejméně 11 mrtvých

Nejméně jedenáct lidí zemřelo v pátek ráno po srážce vlaků v západoindickém státě Maháráštra. Dalších čtyřicet osob bylo zraněno. Nákladní vlak s rychlíkem se srazily nedaleko stanice Ghatnandur, zhruba 330 km od hlavního města Ándhrapradéše Hyderabadu. Indický ministr dopravy Nitiš Kumara tvrdí, že havárie je důsledkem selhání lidského faktoru.

Srážka vlaků v Indii si vyžádala nejméně 11 mrtvých

"Chyba je jednoznačně na straně strojvůdce rychlíku. Ten vjel bez rozmýšlení do stanice, kde stála plně naložená nákladní souprava. Srážce nešlo na místě nijak zabránit," vysvětloval v pátek ráno Kumara v soukromé televizi Zee News. Expresní vlak cestoval z jižního státu Ándhrapradéš do západního státu Maháráštra.

V Indii 300 železničních nehod ročně

Za uplynulé čtyři měsíce se v Indii srazily čtyři vlaky. V prosinci například právě na jihu země zemřelo osmnáct lidí, osmdesát dalších bylo zraněno. Většina Indů je přitom na železniční dopravě závislá, neboť jde o jeden z mála dostupných i funkčních prostředků přepravy na dlouhé vzdálenosti. Systém 63 tisíc kilometrů kolejí navrhovali ještě Britové a je přes 151 let starý. V současnosti Indické železnice spravují 14 tisíc vlaků, jež přepraví 13 miliónů lidí denně. Zhruba 300krát ročně zde dojde k menší či větší havárii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků