Hlavní obsah
Vůz zůstal uvězněn mezi stromy. Foto: DHZO Liptovská Teplička

Spadlé stromy zasáhly na Slovensku vůz s pětičlennou českou rodinou

Na silnici mezi obcemi Liptovská Teplička a Šuňava na severu Slovenska zasáhly v pondělí v podvečer padající stromy automobil s pětičlennou rodinou z České republiky. Posádka včetně tří dětí vyvázla naštěstí jen s malými oděrky.

Vůz zůstal uvězněn mezi stromy. Foto: DHZO Liptovská Teplička
Spadlé stromy zasáhly na Slovensku vůz s pětičlennou českou rodinou

Padající stromy vůz zcela zničily, pasažéři ale měli štěstí. „Rodina jela ze Šuňavy do Liptovské Tepličky, když je zastihla bouře,“ uvedla televize Joj. Řidič vozu Lukáš Veverka televizi řekl, že na silnici před nimi spadl strom, který jim znemožnil v další jízdě. „Zkusili jsme to vycouvat, ale začaly na nás padat další stromy,“ vylíčil Veverka dramatickou situaci.

Stromy spadly na zadní část střechy, kde seděly tři děti.

Foto: DHZO Liptovská Teplička

Ve voze seděly také tři děti a střecha se pod náporem stromu nebezpečně prohnula. „Posádce šlo o život,“ konstatovala televize. „Jak se provalila střecha, vysypalo se sklo, které nás trochu zasáhlo, ale jednalo se naštěstí jen o drobné oděrky. Děti naskákaly k nám dopředu a v podstatě jsme jen čekali,“ řekl Veverka.

Na místě zasahovali dobrovolní hasiči.

Foto: DHZO Liptovská Teplička

Za prvním vozem jel druhý automobil s přáteli, s nimiž jsou na dovolené. „Jejich vůz stromy nezasáhly, ale zůstal uvězněný mezi nimi,“ uvedla TV Joj. „Jak přestaly padat stromy, přiběhli nám kamarádi na pomoc. Otevřeli kufr, což byla vlastně naše záchrana. Nejdřív jsme z vozu dostali děti a pak jsme šli my dospělí,“ dodal otec rodiny.

Vůz, kterým cestovala česká rodina.

Foto: DHZO Liptovská Teplička

Na tomto úseku silnice uvěznily padající stromy v pondělí večer až šest automobilů. Posádka jednoho vozu zavolala na pomoc dobrovolné hasiče z Liptovské Tepličky. „Na místě události se totiž nacházel i bratr jednoho z našich hasičů, který ho okamžitě kontaktoval,“ řekl velitel místních hasičů Peter Géci. Hasiči rozřezali stromy, kterých na tomto úseku spadlo asi 30. Z druhé strany jim přijeli na pomoc hasiči z jiných obcí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků