Hlavní obsah
 

Soud zrušil domácí vězení kapitánovi ztroskotané Costa Concordie

Italský soud ve čvrtek zrušil domácí vězení pro kapitána ztroskotané lodě Costa Concordia Francesca Schettina. Informovala o tom agentura AFP, podle níž však soud zakázal Schettinovi opouštět město Meta di Sorrento, ve kterém žije.

 
Soud zrušil domácí vězení kapitánovi ztroskotané Costa Concordie

Během odpoledne přišli Schettina navštívit příbuzní a přátelé, mezi nimi i jeho bratr Salvatore nebo námořník a představitel města Michele Mozzi. Během domácího vězení se Schettino mohl stýkat jen se svým právníkem a nejbližší rodinou. Policie ho kvůli ztroskotání Costy Concordie vyšetřuje pro podezření ze zabití z nedbalosti, kapitánovi hrozí až 15 let vězení.

Luxusní loď Costa Concordia se potopila v lednu při plavbě podél italského pobřeží. Podle vyšetřovatelů ztroskotání zavinil Schettino riskantním manévrem poblíž toskánského ostrova Giglio. Spolu s ním je obviněno dalších osm zaměstnanců společnosti Costa Crociere, která plavidlo provozovala.

Na palubě lodi bylo v době nehody více než 4200 lidí. Ztroskotání nepřežilo 32 z nich. Vrak luxusního plavidla stále leží u ostrova Giglio. Práce na jeho odstraňování začaly v květnu, vyproštění lodi a její odvlečení do přístavu ale potrvá zhruba rok.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Animace vyzvednutí potopené Costy Concordia

Video: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků