Hlavní obsah

S přívaly sněhu se potýkali v řadě evropských zemí

Velké množství sněhu v neděli napadlo nejen v České republice. Sníh způsobil řadu problémů v dopravě i v dalších zemích, vedle sousedního Německa také ve Velké Británii.

S přívaly sněhu se potýkali v řadě evropských zemí

Sasko zasypal sníh, u Brockenu na hranicích mezi dolním Saskem a Saskem Anhaltskem byla naměřena druhá nejvyšší vrstva sněhové pokrývky od roku 1895, kdy se začalo měřit. Dosáhla výše 2,9 metru. Na některých krušnohorských hraničních přechodech se muselo zastavit odbavování. Situaci v dopravě komplikovala špatná viditelnost, způsobená padajícím sněhem a místy i mlhou. Dohlednost byla na 60 metrů.

Vytrvale sníh padal také na jihu Německa. Na dálnici mezi Mnichovem a  Stuttgartem uvízla řada kamiónů a výrazně zbrzdila provoz. Na nejvyšším  německém vrcholu - třítisícové Zugspitze v Alpách - bylo naměřeno minus 25,7 stupně Celsia, což je nejnižší hodnota pro polovinu března za posledních 105 let.

Hustě sněžilo i na severu Itálie, například v Benátkách. Ve Florencii a ve Veroně mrzlo. V Římě byla mlha. Sníh pokryl i hory v Kalábrii na jihu země.

Velké problémy způsobil sníh ve Velké Británii, zejména ve Skotsku, letiště v Edinburghu a v Glasgow byla zavřená, první jen do 10:30, druhé až do 17 hodin. Zavřené byly i některé hlavní silnice a dálnice. Jednu těhotnou ženu musel do nemocnice přepravit vojenský vrtulník, protože se k ní nedostala sanitka. Asi pět tisíc domácností zůstalo bez proudu. Sněžilo i v Liverpoolu, Manchesteru a v Newcastlu. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků