Hlavní obsah
 

Ruský autobus narazil do náklaďáku a začal hořet, zemřelo 14 lidí

Nehoda autobusu v ruském Tatarstánu si v noci na neděli vyžádala 14 mrtvých a 15 zraněných. Informovala o tom ruská média s odvoláním na regionální úřady spadající pod federální ministerstvo pro mimořádné situace.

 
Ruský autobus narazil do náklaďáku a začal hořet, zemřelo 14 lidí

Neštěstí se odehrálo nedlouho po půlnoci moskevského času (v sobotu pozdě večer SELČ) devět kilometrů od města Zainsk v Tatarské autonomní republice. Podle sdělení úřadů autobus Neoplan narazil do nákladního vozu Kamaz, převrátil se a začal hořet.

Zprávy neupřesňují charakter ani závažnost postižení zraněných. Zmiňují jen, že 12 lidí bylo převezeno do nemocnice. Média neuvádějí ani to, z jakého důvodu se počet obětí na životech zvýšil - zda některý zraněný zemřel později či zda se přesný počet mrtvých zjistil až po vyproštění všech ostatků z vraku.

Příčiny tragédie zatím nejsou zřejmé, oba řidiči jsou v nemocnici a vyšetřovatelé je bezprostředně nemohli vyslechnout. Podle policie je možné, že řidič usnul za volantem nebo ho oslepily reflektory protijedoucího vozidla nebo prostě nezvládl řízení. Některá média uvedla, že k nehodě došlo při předjíždění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků