Hlavní obsah
Foto: archiv Město Mikulov

Rozsáhlý lesní požár na Sibiři si vyžádal další oběti

Již devět lidských životů si vyžádal rozsáhlý lesní požár, který vypuknul v pátek odpoledne na západní Sibiři. Oznámilo to v neděli ruské ministerstvo pro mimořádné situace.

Foto: archiv Město Mikulov
Rozsáhlý lesní požár na Sibiři si vyžádal další oběti

Místní úřady uvedly, že další čtyři lidé, včetně devítiletého dítěte, museli být hospitalizováni. Bez střechy nad hlavou zůstalo přes tisíc lidí.

Podle ministerstva hoří les v okolí města Kurgan zhruba 2 000 kilometrů východně od Moskvy a následkem silného větru se rychle šíří.

Dosud shořelo přes 5 tisíc hektarů lesních porostů a bylo zničeno více než 400 domů. Požár zcela zničil jednu vesnici a také sirotčinec. Obyvatele vesnice a všech 140 dětí, které byly v sirotčinci, se podařilo včas evakuovat.

Postiženou oblast v sobotu navštívil i ministr pro mimořádné situace Sergej Šojgu, který novinářům řekl, že do záchranných prací se kromě hasičů a civilní obrany zapojují i vojáci. "Počet záchranářů bude zdvojnásoben. Situace je velmi nebezpečná, protože v okolí je celá řada vesnic. Hašení požáru komplikuje silný vítr, který často mění směr," uvedl Šojgu. Dnes proti přírodnímu živlu bojovalo již přes 1 500 hasičů, policistů a vojáků.

Příčiny požáru zatím nejsou známé. Agentura ITAR-TASS uvedla, že úřady nevylučují ani kriminální čin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků