Hlavní obsah
 

Rakousko sužují drtivé přívaly sněhu a deště

S následky silného sněžení a vydatného deště se snaží vypořádat jih a západ Rakouska. Hrozí tam nebezpečí lavin i místní záplavy, informovala agentura APA.

 
Rakousko sužují drtivé přívaly sněhu a deště

Sesuvy podmáčené půdy zničily několik domů a v Korutanech si vyžádaly jeden lidský život. Několik výše položených obcí sníh odřízl od okolního světa.

Husté sněžení v rakouském Tuxu.

Video: Novinky

Vydatné sněžení i déšť zasáhly především spolkové země Tyrolsko, Salcbursko a Korutany. V Korutanech se z břehů vylilo několik jezer – na Faaker See nedaleko Villachu naměřili stoletou vodu. Z břehů se vylila také řeka Dráva v obci Lavamünd na hranici se Slovinskem.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Sesuv půdy v rakouském Bad Gasteinu zničil dva domy.

Video: AP

V obci Bad Kleinkirchheim na severu Korutan se utrhl podmáčený svah a zemina zavalila dům. Jeho 80letého majitele záchranáři vyprostili po několika hodinách mrtvého. „Zadní strana domu je zcela zničená, stojí už jen průčelí,“ řekl starosta obce Matthias Krenn.

Odklízení sněhu u vesnice Huben.

Foto: Leonhard Foeger, Reuters

Nad lyžařským střediskem Bad Gastein v Salcbursku se utrhl svah. Masa zeminy nejdříve zcela zničila jednu budovu, která se následně sesunula na druhou pod ní. Dvě obyvatelky domů se podařilo vyprostit živé, i když zraněné. O víkendu se podmáčené svahy utrhly kvůli vydatnému dešti na více místech západního Rakouska. Mnohde jsou mimo jiné kvůli popadaným stromům domácnosti bez elektřiny.

V úterý bude podle meteorologů opět ve vyšších polohách silně sněžit a v nižších polohách pršet.

Zavřená silnice u obce Moos.

Foto: Leonhard Foeger, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků