Hlavní obsah
Boeing 737 Ryanairu po přistání ve Vilniusu Foto: Andrius Sytas, Reuters

Přiměl přistát letadlo v Minsku. Teď už dispečer není k nalezení

Ze zaměstnání, ze sociálních sítí a zřejmě i ze země zmizel dispečer letového provozu Oleg Galegov, který v květnu z letiště v Minsku komunikoval s posádkou letadla společnosti Ryanair donucenou přistát v běloruské metropoli. Podle mínění svých kolegů, kterým oficiálně nikdo nic neoznámil, Galegov zřejmě uprchl do Gruzie, kde má kořeny, napsal běloruský opoziční portál Naša Niva.

Boeing 737 Ryanairu po přistání ve Vilniusu Foto: Andrius Sytas, Reuters
Přiměl přistát letadlo v Minsku. Teď už dispečer není k nalezení

Státní podnik Bělaeronavigacyja vzkázal, že o svém zaměstnanci „neví nic“ s tím, že je na dovolené. Ze sociálních sítí byly odstraněny i profily Galegovovy manželky, která se živí jako psychoterapeutka, podotkl britský list Daily Mirror.

Po nuceném přistání zmíněného letadla na trase Atény–Vilnius byl v Minsku zatčen běloruský opoziční novinář Raman Pratasevič i se svou ruskou přítelkyní Sofijí Sapegaovou. Oba byli obviněni z organizace masových nepokojů a později propuštěni do domácího vězení.

Tažení režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka vůči opozičním médiím mezitím pokračuje: tamní soud označil za extremistický televizní kanál Belsat. Stanice finančně podporovaná polskou vládou byla následně v Bělorusku na webu zablokována.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků