Hlavní obsah
 

Při požáru covidové nemocnice v rumunské Konstanci zemřelo 9 lidí

Při požáru v nemocnici pro pacienty s covidem-19 v rumunské Konstanci zemřelo nejméně devět lidí, informovala agentura Reuters. Rumunská agentura Adjerpres uvedla, že 113 lidí bylo z budovy evakuováno.

 
Při požáru covidové nemocnice v rumunské Konstanci zemřelo 9 lidí

Podle inspekce pro mimořádné situace požár vypukl v prvním patře budovy a zatím není známo, jestli se rozhořel na oddělení nebo v ordinaci, uvádí server digi24.ro.

Evakuaci komplikovala skutečnost, že na místě bylo několik pacientů, kteří se bez pomoci nemohou pohybovat.

Nemocnice je stará sedm desetiletí, hasiči proto museli zásah urychlit, protože na odděleních se nacházejí kyslíkové lahve. Někteří pacienti museli být evakuováni okny.

Závada na elektroinstalaci

Ministr zdravotnictví zdravotnictví Attila Cseke potvrdil, že při neštěstí zahynuli lidé, bližší bilanci obětí však nesdělil. Podle úřadů se již požár podařilo uhasit. Rumunská média uvedla, že pravděpodobnou příčinou neštěstí byla závada na elektroinstalaci.

V Rumunsku, které se potýká se zastaralou nemocniční infrastrukturou, zahynulo za uplynulý rok v důsledku požárů v odděleních pro covidové pacienty 15 lidí - deset v listopadu ve městě Piatra Neamts na severovýchodě země a dalších pět v lednu v bukurešťské nemocnici Matei Balš. Další tři covidoví pacienti zemřeli v dubnu kvůli poruše plicních ventilátorů v Bukurešti.

Po požáru v nemocnici Matei Balš prezident Klaus Iohannis vyzval k urychlené „důkladné” reformě zdravotnictví, která měla zabránit, aby se podobné tragédie opakovaly.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků